روز نوار چسب سلفون

نوار چسب سلفون
Rate this post

جالب است بدانید که 27 می یا همان 6 خرداد روز جهانی نوار چسب سلفون می باشد. این روز روزی است که مردم کارهای خلاقانه با این نوار چسب سلفون انجام می دهند و هر کس به نحوی این روز را جشن می گیرد. این نوار چسب هارا اغلب با نام نوار چسب اسکاچ شناخته می شوند که نام اولین برند سازنده این نوار چسب می باشد. در ادامه شما را با تاریخچه این نوار چسب سلفون آشنا می کنیم.

تاریخچه روز نوار چسب سلفون

نوار چسب سلفون در دهه 1930 با هدف قرار دادن مواد مهر و موم در یک ماده جدید شگفت انگیز که احتمالا می توانید نام آن را حدس بزنید یعنی همان سلفون اختراع شد. در حال حاضر در این مورد مشخص است که کاملا با خود سلفون آشنا نیستید،  نوع خاصی از محصولات پلاستیکی است، هرچند اشتباه تصور نکیند که این محصول در واقع پلاستیک باشد. هرچند می دانیم که همچین اشتباهی کردید! شما احتمالا روکش پیچ دار و دندانه داری که برای ساخت جعبه های آب نبات های کراکرز (به خصوص آنهایی که در جعبه ها استفاده می شوند) و در خیلی از مواد غذایی دیگر استفاده می شوند را می شناسید. بله، درست حدس زدید! آن ماده سلفون است. اما باید بدانید که سلفون پلاستیک نیست. در عوض آن را از سلولز پردازش شده درست مانند کاغذها می سازند.

نوار چسب سلفون

اولین برند این نوار چسب توسط ریچارد درو ساخته شد و نوار چسب اسکاچ نامیده می شد و در حال حاضر علامت تجاری بسیار قابل تشخیص و معروفی از الگوهای تارتان به رنگ قرمز، سیاه و سبز دارد. این اصطلاح زمانی باب شد که یکی از نقاشان کارگاه های صافکاری ماشین، یکی از اولین نوار چسب های سلفون را آزمایش می کرد با نا امیدی گفت: “این نوار را به دست روئسای اسکاچتان (اسکاتلندی) برسانید و به آنها بگویید چسبندگی بیشتری به آنها اضافه کنند!” جالب است بدانید اسکاچ در آن زمان اصطلاحی بود که در مورد آدم های خسیس به کار برده می شد. در حالی که آن نوار چسب اولین و هنوزه بهترین نوار چسب در بازار می باشد و بیشتر مصرف کنندگان نوار چسب های سلفون این حرف را تصدیق می کنند. با توجه به اینکه صدها برند در بازار امروزه وجود دارد اما هنوز این برند جز بهترین برندها محسوب می شود.

چگونه روز نوار چسب سلفون را جشن بگیریم

امروزه اکثر مردم می دانند که راه های استفاده از این نوار چسب بی حد و مرز است،  اما باید بدانید این نوار چسب دارای خواص معین ترو تمیزی است که مطمئنا بسیاری از مردم با آنها ناآشنا می باشند. در سال 1953 معلوم شد که اگر نوار چسب سلفون را گرفته و در خلا و یا ظرف یا جای بدون هوا قرار دهید، پوسته ای روی آن تشکیل می شود که اشعه ایکس را دفع و خاموش می کند. تحقیقات بیشتری نشان داد که این انتشار اشعه ایکس به اندازه ای کافی بود  که  اشعه ایکس اثر انگشت روی کاغذ عکاسی را تشخیص و نشان دهد. این نوار چسب سرشار از شگفتی هاست و حتی اگر از آن برای سرگرمی و  بالا بردن ابروهایتان استفاده می کنید و یا یک سند مهم را چسب کاری می کنید، روز نوار چسب سلفون به شما این شانس و موقعیت را می دهد که کارهای جدید و خلاقانه ای را با این نوار چسبنده شگفت انگیز تجربه کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *