سلفون یا فویل آلومینیوم؟

سلفون
5 (100%) 3 votes

وقتی می خواهیم ته مانده غذایی را که از شام مان باقی مانده است را بسته بندی کنیم، آیا از سلفون باید استفاده کنیم یا فویل آلومینیوم؟ جواب، بستگی به غذای بسته بندی شده و نحوه گرم کردن آن دارد.

سلفون برای غذاهای اسیدی و دیگر غذاهای تازه مناسب است. مانند ساندویچ ها و یا محصولات برش خورده، مانند کلوچه ها و کیک ها.

برای استفاده بهتر از سلفون، هنگام بسته بندی سیب و یا دیگر میوه ها، باید سلفون را روی منطقه در معرض هوا فشار دهید تا مانع از تغییر رنگ میوه شوید. اگر می خواهید گوشت را مزه دار کنید می توانید تکه گوشت و مزه را بین دو برگه سلفون قرار دهید تا کارها سریعتر جلو بروند.

سلفون

اما فویل آلومینیومی بیشتر برای غذاهای بودار مناسب است. فویل می تواند یک لایه محافظ درست کند تا مانع از خروج بو به بیرون از ظرف بشود. همچنین اگر می خواهید غذا را بعدا در فر گرم کنید، فویل انتخاب مناسبی است، چون می تواند حرارت را تحمل کند.

با این حال، اگر می خواهید مواد غذایی را داخل فریز قرار دهید، می توانید بعد از پوشاندن آنها در یک لایه سلفون، آنها را داخل فویل آلومینیومی قرار دهید تا مانع از رسیدن اکسیژن به مواد غذایی شوید. این کار باعث تازه تر ماندن مواد غذایی می شود.

هرگز فویل آلومینیومی را داخل مایکروفر قرار ندهید. همچنین بر خلاف سلفون، مواد غذایی اسیدی را داخل فویل نگذارید چون اسید داخل مواد غذایی با آلومینیوم واکنش نشان می دهد و اسیدی بی خطر تولید می کند که باعث می شود لکه های آبی رنگ بر روی غذا ظاهر شوند.

آلومینیوم و سلفون، هر کدام برای بسته بندی بخشی از مواد غذایی مناسب هستند و هر دو از گذشته، در بسته بندی مواد غذایی نقش مهمی را ایفا کرده اند. بهتر است از این به بعد، با دقت بیشتری و با توجه به نوع  مواد غذایی مان، آنها را بسته بندی کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *