نوار چسب سلفون چیست؟

5 (100%) 2 votes

سلفون ماده ای شفاف و ضد رطوبت می باشد که در اوایل قرن بیستم توسط شرکت دوپون برای کاغذهای بسته بندی ساخته شده است. شرکت 3-M نیز به این ماده علاقه مند شد و آزمایشات خود را شروع کرد تا نوار چسب حساس به فشار با خاصیت چسبندگی تولید کند. این نوار چسب ابتدا برای کمک به مشتریان خاصی تدارک دیده شده بود و اگرچه این نیاز را برآورده نکرد ، با این حال پتانسیل زیادی برای استفاده های بسیار بیشتری داشته است.

مشکلاتی در ساخت و ایجاد نوار چسب سلفون وجود داشت ، مخصوصا وقتی که از کاربرد چسبندگی آن حرف زده می شود. پس از مدت زمان بسیار طولانی و تلاش های بسیار زیاد، شرکت 3-M که صاحب برند اسکاچ بود راهی برای این مشکل پیدا کرد. آسترکاری سلفون در ابتدای کار باعث حل مشکل به وجود آمده بود و اعمال ویژگی چسبندگی حتی بدون آسیب زدن به ماهیت سلفون را امکان پذیر ساخت.

در سال 1930 بود که نوار چسب سلفون اسکاچ برای اولین بار توسط مشتریان مورد نظر آزمایش شد و بازخوردهای بسیار قابل قبولی گرفت و توصیه شد که این محصول را به بازار عرضه کنند. این محصول تبدیل به یکی از پر فروش ترین محصولات این شرکت شد نام تجاری اسکاچ باعث شد که این نوار چسب بسیار مشهور شود. اسکاچ هم چنان نامی برای وسایل خانه می باشد ، با این حال برندهای دیگری از نوار چسب سلفون را در هر خانه و محل کار و اداره ای می توان پیدا کرد. در کشورهای اروپایی، نوار چسب سلوتیپ شناخته شده ترین و پر فروش ترین برند می باشد.

اسم رایج دیگر این محصول نوار چسبنده می باشد. این اسم هم در آمریکای شمالی و هم در اروپا به کار برده می شود. این اسم هم چنین اسمی است که بین کودکان رواج بیشتری دارد، مخصوصا کودکانی که برنامه کودک دورا را مشاهده می کنند. در این برنامه کودک استفاده جدید و زیادی از این نوار چسب به کودکان گفته می شود.

رول های معمول نوار چسب سلفون با باز شونده و حلقه موجود بر روی خود توزیع می شود که باز کردن نوار چسب و برش آن به اندازه دلخواه و متناسب با نیاز را آسان و امکان پذیر می سازد. از نوار چسب سلفون استفاده های بسیار زیادی می توان کرد. از ترمیم کاغذهای پاره شده و کاغذ و بسته بندی های کادو تا ساخت کاردستی های ساده. این ماده به صورت های شفاف و نیمه شفاف در دسترس و موجود است و دارای اندازه های مختلف و استحکام متفاوت و بر اساس نیاز شما می باشد. مدل های قوی تر نوار چسب سلفون با قابلیت کشش بیشتر معمولا برای مصارف تجاری و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که فروش نوار چسب سلفون روز به روز در حال افزایش است و مشتریان استفاده و کاربردهای جدیدی برای این محصول ابداع می کنند، یکی از استفاده های قابل توجه را یکی از سایت های اینترنتی به اسم ideafinder.com با تاریخچه و اطلاعات کامل بیان کرده است. ظاهرا کشاورزانی که به پرورش بوقلمون نیز مشغول می باشند دریافته اند که نوار چسب سلفون ، محصولی بسیار مفید برای سالم نگه داشتن تخم بوقلمون های شکسته می باشد. این کاربرد مانند بسیاری از استفاده های دیگری که از این محصول می شود بسیار نوآورانه بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *