چند ویژگی شگفت انگیز بسته بندی با سلفون

5 (100%) 1 vote

شاید تا به حال با دیدن بسته های خیارشور و یا زیتون با خود اندیشیده باشید که این مواد چگونه بسته بندی می شوند و یا در بسته بندی چه موادی به کار می روند و یا آیا این مواد که در بسته بندی بکار رفته است برای مواد غذایی ضرر دارد یا خیر؟!

در این مقاله برآنیم تا شما را با ویژگی های شگفت انگیزی که سلفون به هنگام بسته بندی مواد نسبت به دیگر وسایل مخصوص بسته بندی دارا می باشد را به شما معرفی کنیم.

نخست باید بدانید که سلفون در برابر حرارت بالا مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. شاید جالب باشد بدانید بسیاری از کارخانجات بسته بندی مواد برای این کار از حرارت بالایی استفاده می کنند که این امر موجب می شود اکثر محیط های این نوع کارخانجات بسیار گرم باشد. با این اوصاف کارخانجات به موادی برای بسته بندی نیاز دارند که جنس مقاومی داشته باشد و در برابر حرارت محیط مقاوم باشد. سلفون به دلیل اینکه در ساختار خود مقاومت بسیار بالایی دارند در خیلی از بسته بندی ها استفاده می شود .به شما توصیه می کنیم اگر کارخانه بسته بندی دارید و محیط آن حرارت بالایی دارد سلفون گزینه بسیار مناسبی می بتواند برای شما باشد.

ویژگی دوم سلفون که آن را تبدیل به محصول بسیار خاصی می کند شفافیت بالای این محصول می باشد. همانطور که در مقاله های پیشین توضیح دادیم سلفون از مواد خام pp ساخته شده است. شاید جالب باشد بدانید که طی چه فرایندی سلفون اینطور شفاف می شود. این مواد pp ابتدا در کسودر ریخته می شوند و در ماردون به شکل خمیری در می آیند و سپس ذوب می شوند و از قالب بیرون می آیند. برای آن که حرارت آن پایین بیاید از آب استفاده می کنند و مواد را با پوششی درون آب سرد قرار می دهند تا به سرعت خنک شوند. این امر باعث می شود مواد سلفون خیلی سریع تغییر دما دهند. این خنک شدن به وسیله آب و افت دمای زیاد باعث ایجاد شفافیت در سلفون می شود. استفاده از سلفون در بسیاری از بسته بندی ها توصیه می شود زیرا درخشندگی خاص سلفون موجب می شود که مصرف کننده مواد داخل بسته بندی را ببیند و انتخاب بهتری داشته باشد.

یکی از مواردی که همیشه و همه جا مردم با آن سر و کار دارند قیمت محصولات می باشد. هر محصولی که به بازار ارائه می شود فرایندی را طی می کند تا به دست مصرف کننده برسد. بسته بندی محصول هم جز این فرایند محسوب می شود. یکی دیگر از دلایل محبوبیت سلفون در بسته بندی قیمت بسیار مناسب آن می باشد. جالب توجه است که سلفون نسبت به سایر مواد در بسته بندی قیمت مقرون به صرفه تری دارد به طوری که با وارد شدن سلفون در عرصه بسته بندی کالا تغییر عمده ای در قیمت کالا ها رخ داد، به این ترتیب اکثر تولید کنندگان به سمت بسته بندی های سلفونی رفتند. زیرا هم هزینه کمتری صرف بسته بندی آن می شد و هم اینکه محصول بسته بندی شده وزن و حجم کمتری نسبت به قبل داشت ولی در وزن و مقدار محصول تغییری ایجاد نشده بود. این خصوصیات باعث استقبال مردم از بسته بندی های سلفون شد. و تغییر عمده ای را در صنعت بسته بندی ایجاد کرد.

در مقاله های بعدی شما را بیشتر با ویژگی های جالب انگیز بسته بندی سلفون آشنا خواهیم کرد. توجه کنید که هر مواد بکار برده در بسته بندی خصوصیات مخصوص خود را دارد اما ما به شما که در انتخاب خود شک دارید با توجه به ویژگی هایی که در بالا نام بردیم بسته بندی های سلفون را توصیه می کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *